Yumeiho masszázs

-YUMEIHO masszázs, népies elnevezés alapján csontkovácsolás, a fájdalommal járó tartó- és mozgásszerv rendszeri panaszok,  speciális műfogásokkal, csupán a kéz mechanikus erejével végzett terápiája.
Egyértelmű bizonyítékok tanúsítják, hogy bizonyos mozgásszervi betegségek gyógyítására valamennyi fejlettebb kultúrában már i.e. 3-4 ezer évvel ezelőtt sikerrel alkalmaztak jó néhány leleményes fogást. Hazánkban 1990-től számíthatjuk e terápia alkalmazását, attól az időtől, amikor Saionji Masayuki úr hazánkba látogatott és kezdte el oktatni ezt a módszert. A testszimmetria helyreállításával, az izmok lazításával és a meridiánenergia harmonizálá sával fejti ki egészségmegőrző hatását .Nagyon sokszor megfeledkezünk arról, hogy külső fizikai okok is előse gíthetik a betegségek kifejlődését. Ilyenek lehetnek például az  életmódunkból és táplálkozásunkból adódó beteg-ségek Tapasztalataink szerint a gerincoszlop és a csípőcsont helyzete meghatározó a szervezet harmóniája és szimmetriája szempontjából. A kezelés szempontjából rendkívül lényeges az ízület körüli izmok állapota is. Ha az izmok feszesek, görcsösek, nem lehet elvégezni a szükséges manipulációt. A merev izmok rögzítik a gerinc és a csípőcsont rossz helyzetét. Ilyen esetekben alkalmazzuk a különböző izomlazító masszázsokat. Napjainkban népbetegséggé váltak a gerincproblémák. A gyermekeknek ma már húsz százaléka gerincferdülésben szenved, a serdülőknél gyakori a lúdtalp, felnőtt korban a lumbágó, isiász és gerincsérv. Sajnos harmincöt-negyven éves korban megjelenik a meszesedés,sok középkorú ember gerince olyan állapotban van,mint régen a hetvenéveseké. Mindennapos a csípőízület kopása vagy szűkülete, a csontritkulás és mindez gyakran párosul ízületi gyulladással. E problémák megelőzhetőek megfelelő testmozgással és rendszeres yumeiho masszással , ami egészséges embernél félévente egy alkalmat jelent. Ilyenkor letisztulnak az izületekről a lerakódások és megfelelő izületi folyadék kerül az izületek közé, ami biztosítja fél,-egy évre a megfelelő súrlódásmentes elmozdulást. Többekközött ennek hiányában alakulnak ki a kopások és a meszesedések.Első ízben a kezelést két-három alkalommal ajánlatos megismételni, mert a csontok amik évekkel azelőtt mozdultak el, nehezen állnak vissza a helyükre, a beidegződött izmok eleinte visszahúzzák. Ez egyfajta türelemjáték, de a harmadik-negyedik alkalomra az izmok elvesztik régi rossz reflexeiket, és a csontok végleg a helyükön maradnak. A gerincvelőből minden egyes szervünkhöz egy-egy idegszál kapcsolódik, amin keresztül van szabályozva a működése. Ezek az idegszálak egy-egy csigolya között lépnek ki a gerincvelőből. A csigolyák rendellenes helyzetben nyomják az idegszálakat és szervek megbetegedé sét okozzák. Ezét szervezet tökéletes gyógyulása nem lehetséges egészséges gerincoszlop nélkül.
Nem alkalmazható a yumeiho masszázs: -fertőző betegség jelenléte esetében, nyílt-, vagy nehezen gyógyuló seb esetében, lázas, erősen köhögő, légszomjban szenvedő betegeknél, vérzékenység fennállása esetében, műtétet követően a seb begyógyulásáig nem, szülést követő 6 hónapig nem, csak sürgős esetben ( a távozó salakanyag a tejben toxikus hatású, de szoptatás letelte után feltétlen szükséges a nagy igénybevételnek kitett izületek miatt ), allergiás vagy epilepsziás roham esetében, protézis, illetve egyéb behelyezett fémeszköz (pl.csonttörés után stb.)jelenléte esetében rendkívül óvatosan végezhető a terápia. Daganatos betegség III. stádiumától, trombózis jelenlétekor illetve azt követő 6 hónapon belül nem, gombás láb, kéz stb. esetében csak a higiénés szabályok szigorú be-tartása mellett végezhető. Alkoholos vagy drogos befolyásoltság esetében szigorúan tilos bármely masszázs. Súlyos csontritkulásnál, gerincvelő betegségeknél, csonthártyagyulladásnál vagy sérülésnél sem szabad kezelni.
A masszázs laza ruházatban történik, kb. 20 percig tart.